Nadir The Legend of Zelda Versiyonu 1 Milyon Liraya Alıcı Bekliyor 1
0 0
0 0
Read Time:52 Second

Nintendo’nun 1987 tarihli klasiği The Legend of Zelda’nın son derece nadir, jelatininde oyunu açık artırmayla alıcı beklemeye başladı. Açık artırmanın sonlanmasına henüz 4 gün daha var ve şu andaki teklif tam 110,000$, yani yaklaşık 960 bin lira. Bu teklife bir de %20 Alıcı Ödemesi ekleniyor, bu da fiyatın 1 milyon liranın üstüne çıkması demek.

Oyuna şimdiye kadar 27 teklif yapılmış ve artırmanın sonunda kaç dolara ulaşılacağı gerçekten de büyük merak konusu. Başlıkta 1 milyon lira dedim ama bunu rahat geçeceğine de kesin gözüyle bakabiliriz 🙂

Nadir The Legend of Zelda Versiyonu 1 Milyon Liraya Alıcı Bekliyor 2

Oyunun NES R varyantı olması da değerinde oldukça etkili, çünkü 1987 yılında yalnızca kısa süre için üretilen bir varyant bu, 1988 yılının başında yerine Rev-A gelmiş.

Bundan daha değerli sadece tek bir varyant var, o da ilk üretim olan NES TM. Bunun tüm dünyada sadece tek bir açılmamış kopyası olduğu düşünülüyor ve bunun da günün birinde açık artırmaya düşüp düşmeyeceği, hatta nerede olduğu bile belirsiz. Bu yüzden bu açık artırma, “satın almayı umabileceğiniz en erken dönem açılmamış kopya” olarak sunulmuş.

Ne diyelim, parası olan Zelda’yı çalıyor işte.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.